1. Dişlerinize yapıştırılan braketlerin(metallerin) kopmaması için sert ve çekirdekli gıdalardandan kaçının(çerez,erik,zeytin gibi). Bunlar dışında normal beslenmenize devam edebilirsiniz. Elma, armut gibi meyveleri ön dişleriniz ile ısırarak değil bıçakla keserek tüketiniz. Asitli içeceklerden , sakız ve yapışkan gıdalardan uzak durunuz.
  2. Her yemektenten sonra braketlerin altını üstünü , dişetlerinizi ve dişeti ile braket arasında kalan bölgeleri yumuşak eklentiler tamamen temizlenene kadar fırçalayınız .Aksi taktirde dişlerinizde çürükler ve dişeti problemleri olabilir.
  3. Tedavinin ilk günlerinde ağrı hissederseniz basit bir ağrı kesici kullanabilirsiniz. Ağrı birkaç günde yok olacağından zun süre ağrı kesici kullanmanız gerekmeyecektir.
  4. Braketler ilk takıldığında, dudak ve yanaklarınızda tahriş oluşursa koruyucu mum ile rahatsız eden yerleri kaplayabilirsiniz. Mumun bitmesi durumunda kliniğimizden isteyebilirsiniz. Arka taraftan uzama yapan telleri kliniğimizde kestiriniz. Braketlerinizin kopması durumuda kopan parçaları atmayıp randevunuzda yanınızda getiriniz. Biz ankara ortodonti ve etlik ortodonti olarak her zaman sizin ağız sağlınızı en detayına kadar düşünüyoruz.